درباره زیتون

زیتون به طور عمده برای روغن آن شناخته شده و در سراسر جهان مردم از خوردن آن لذت می برد. مبدا زیتون به مناطق مدیترانه ای آسیا، اروپا و آفریقا بر می گردد، زیتون ها در اندازه ها و انواع مختلفی وجود دارند و تعدادی از مزایای سلامتی بسیار خوب را به همراه می آورند.

زیتون با دارا بودن آنتی اکسیدان های فراوان باعث می شود کلسترول خون پایین بیاید و فشار خون بالا را کاهش می دهد، زیتون درد را کاهش می دهد، زیتون برای درمان و جلوگیری از سرطان مفید است، زیتون سلامت قلبی را افزایش می دهد، زیتون به عنوان یک پروبیوتیک طبیعی مفید است، زیتون خطر دیابت و چاقی را کاهش می دهد،زیتون به مبارزه با عفونت ها و جلوگیری از پوکی استخوان کمک می کند.

زیتون جزء اصلی در رژیم غذایی مغذی مدیترانه ای است که چربی های خوب را در خط مقدم قرار می دهد و روغن زیتون را به عنوان منبع اصلی چربی رژیم غذایی استفاده می کند. رژیم غذایی مدیترانه ای کاهش چربی ها را توصیه نمی کند، بلکه جایگزین چربی های ناسالم با سالم مانند چربی های غیر اشباع شده که در زیتون وجود دارند را توصیه می کند.

درخت زیتون کوتاه و پایدار است و معمولا ۲۵ تا ۵۰ فوت ارتفاع دارد.زیتون بین ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ سال پیش در منطقه مدیترانه شرقی برداشت می شده است.میوه های زیتون را نمی توان مستقیما از درخت خورد، زیرا آنها سخت و تلخ هستند.

مدیر سایت

سایت رودبار زیتون فروشگاهی معتبر برای خرید محصولات زیتون اصل رودبار می باشد که تلاش دارد محصولی درجه یک و محلی را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. لطفا برای تکمیل سفارش حتما از طریق راههای ارتباطی که در سایت وجود دارد با ما در ارتباط باشید.

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها